Zoom nasıl açılır? Zoom açma rehberi 2020

Online görüntülü görüşmeye olanak sağlayan uygulama olan Zoom, son zamanlarda dünyanın ve ülkemizin korona virüsünden dolayı en çok kullandığı bir platform haline geldi. Peki, bu uygulama nasıl açılır ve kullanılır?

Zoom nasıl açılır? sorusunu cevaplamadan önce uygulama hakkında bilgi verelim, Zoom uygulaması Android, iOS, Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerinde hatta web tarayıcılarında bile kullanılabiliyor. Yüksek kalitede görüntünün yanı sıra ses ile de sohbet imkanı sunuyor. Ayrıca uygulama mesajlaşma özelliği de olması başka güzelliklerinden biri.

İlk başta hangi platformda kullanacaksınız ona göre aşağıdaki linklerden Zoom uygulamasını indirebilirsiniz.

iPhone, iPad – > İndirmek için tıklayınız.
Android -> İndirmek için tıklayınız.
Bilgisayar -> İndirmek için tıklayınız.
Web tarayıcılarından açmak istiyorsanız Zoom adresine gidiniz. 

Bu yazımda size tarayıcıdan(Chrome) Zoom nasıl açılır sorusuna cevap vereceğim. Eğer diğer platformda nasıl açılacağı konusunda sıkıntı yaşıyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.Şimdi adım adım Zoom nasıl açılır öğrenelim.

1.Adım
Zoom adresine gidiyoruz. Yukarıdaki linkten siteye ulaşabilirsiniz.Sağ üst tarafta Sign Up, It’s Free butonunu göreceksiniz. Butonu tıklayınız.

Zoom nasıl açılır?

 

2.Adım 
Şimdi ay,gün,yıl olacak şekilde doğum tarihinizi giriniz.Daha sonra Continue butonu ile işleme devam ediniz.

Zoom nasıl açılır? 

3.Adım
Açılan yeni sayfa da sizden mail adresi isteyecektir.Eğer mail adresiniz yok ise E-Posta nasıl açılır? yazımızdan bir mail oluşturabilirsiniz. İsterseniz mail adresi kullanmadan kırmızı işaret içine aldığım alandan Google veya Facebook adresinizle giriş yapabilirsiniz. Facebook ile devam ettiğinizi düşünelim. Bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Zoom nasıl açılır?

4.Adım
Facebook ile giriş yaptığınız da ekranınızda aşağıdaki gibi bir sayfa görünecektir. Create Account butonuna tıklayınız.

Zoom nasıl açılır?

Tebrikler artık bir Zoom hesabına sahipsiniz.Eğer kafanıza takılan herhangi bir soru varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir