Ucuz Kamp Nasıl Yapılır?

Kamp yapmak herkesin istediği ama pek çok sebepten gerçekleştiremediği bir durumdur. Bu isteğin gerçekleşmemesindeki en büyük etmen ise kamp yapma koşullarının bilinmemesidir. Halbuki doğayla birlikte olmak ve ekonomik açıdan ucuz bir şekilde tatil yapmak için kamp her zaman idealdir. Kamp yapmak ise sanılanın aksine oldukça kolay ve zevkli bir uğraştır.
Kamp Nedir?
En geniş tanımı ile kamp, herhangi bir konutta gecelemeden, genelde çadırda kalınarak yapılan aktivitedir. Bu sayede kişiler hem farklı bir tatil yapmakta hem de koşulların ucuzluğundan ötürü ekonomik anlamda zorluk çekmemektedir. Ancak kamp hala çoğu kimseye cazip gelmemekte ve kampın ancak zorunlu kalındığında yapılacak bir eylem olduğu düşüncesi yaygındır. Bu düşüncenin yanlışlığı ise bir kere kamp yapmanın sonucunda belli olacaktır.

Ucuz Kamp Nasıl Yapılır?

Ucuz kamp yapmak isteyen kimselerin şu maddelere dikkat etmeleri oldukça yararlı olacaktır;

  • Öncelikli olarak kamp yerinizi belirlemelisiniz. Yani kampın asıl önemini belirleyen kısım, kampı nerede yaptığınızdır. Kamp için seçeceğiniz alanın kampa elverişli olup olmadığına, daha önce kamp yapılıp yapılmadığına mutlaka özen göstermelisiniz. Bu sayede kamp yeriniz hakkında bilginiz olacağı için gerekli olacak malzemeleri buna göre önceden hazırlayabilirsiniz. Kamp alanı dışında bir yerde kuracağınız çadır için zaten ücret istenmeyeceği için kampınız oldukça ucuz olacaktır. Ancak bu yerlerde tuvalet, lavabo gibi alanların olmadığını göz önünde tutmalısınız.
  • Kamp için gerekecek temel malzemeleri; çadır, tulum, mat, yiyecek ve içecek, bıçak, lamba, havlu, bardak, ayakkabı mutlaka yanınıza almanız gerekmektedir. Bu noktada malzeme seçiminde büyük mağazaları değil de av malzemeleri satan yerleri ziyaret etmeniz ekonomik olacaktır.
  • Kamp alanına otostop ya da bisiklet ile gidin. Böylece yol masraflarınızı da büyük oranda düşürürsünüz.
  • Kamp esnasında para harcayacak bir durumunuz olmayacaktır, bu yüzden kamp esnasında çok gerekli olmayan ihtiyaçlar (içki, lüks yemekler vb.) çıkarmamanız gerekir.
  • Kampı sonlandırmanız halinde yine otostop ya da bisikletiniz ile dönüş yapabilirsiniz.

Görüldüğü üzere ucuz kamp yapmak seçilecek doğru birkaç ufak karar neticesinde olanaklı olmaktadır. Eğer bir ormana, sahile değil, kamp alanına giderseniz yine masraflarınız çok fazla olmayacak, kendinizle baş başa kalmanız neticesinde oldukça verimli zaman geçirebilirsiniz. Ancak yazıda belirtilmemesine rağmen bir konuda uyarı yapmak gerekir; doğada ancak güvendiğinizi yemekleri yemelisiniz. Yani daha önce yediğiniz ya da içeriğini bildiğiniz yemekleri. Özellikle zehirlenmeler ya da buna bağlı olarak diğer hastalıklar doğada yaşama koşullarını bir hayli güçleştirmektedir. Siz kamp yaptığınız ve tekrar evinize döneceğiniz için mantar başta olmak üzere bilmediğiniz gıdaları tüketmemeniz yararınıza olacaktır.

Kamp için yararlı websitesi : www.kamp360.com

Ucuz Kamp Nasıl Yapılır? Rehberi 2020

 

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir