Saç Rengi Nasıl Açılır?- nasilacilir.com

Bazı zamanlarda –özellikle depresyonda- saçlarımızda değişiklik yapmak isteriz. Böyle zamanlarda aklımıza ilk gelen şey saç rengini değiştirmek olur. Bu yazımızda doğal yollarla veya kimyasal kullanarak kadınların saç renklerini nasıl açtıklarını ele alacağız.

Peki saç rengi nasıl açılır?, kuaföre gitmenize gerek kalmadan kendi imkanlarınızla evde saç rengi açabileceksiniz.Aşağıdaki 6 yöntemden size en uygun veya kolay geleni seçerek başlayabilirsiniz.

1 – Papatya Suyu

En bilinen doğal yollardan biri budur. Yaklaşık olarak bir avuç papatya kurusunu 2 bardak suda kaynatıp 15-20 dk hem rengini salması için hem de soğuması için bekletin. Ardından papatya suyunu saçınızın her yerine temas edecek şekilde sürün, tarayın ve güneşte bekleyin. Bu işlemi düzenli olarak yaptığınızda saçınızdaki farkı göreceksiniz. Ayrıca kış aylarında da bu uygulamayı yapabilirsiniz ve kurutmak için güneş değil saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz.

2- Bal ve Zeytinyağı

Kişisel bakım denilince akla ilk gelen ürünlerden ikisi bal ve zeytinyağıdır. İnsan vücuduna olan yararlarını anlatmamıza gerek yok sanırım. Cildi tazeleme, temizleme, saçlara parlaklık verme gibi birçok özelliklerinin yanı sıra bu ikili doğal yollardan saç rengi açmak için de kullanılıyor. Yapmanız gereken, saçınızın uzunluğu ve fazlalığına göre bire bir oranında bal ve zeytinyağı karışımı yapın. Daha sonra saçlarınızı nemlenmesi için biraz ıslatarak tarayın. Bal ve zeytinyağı karışımını dipten uca her yere değecek şekilde sürün. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı beslemesinin yanı sıra saç renginizi de açtığını fark edeceksiniz.

3- Limon Suyu

Doğal olarak saç açmak isteyenlerin kullandığı yöntemlerden birisi de limon suyu ve su karışımıdır. Yine saç tipinize göre limon suyu ve su karışımı yapıp saçlarınızın her yerine bu karışım denk gelecek şekilde sürüp tarayın. Güneşte kurumasına izin verin. Durulama gerektirmez.

4- Şampuan veya Saç kremi

Evet kulağa biraz farklı geliyor ama bu ikiliye bazı şeyler ekleyerek saç renginizi açabilirsiniz. Eczanelerden temin edebileceğiniz C vitamini tabletinden 8-10 tanesini toz haline getirip şampuanınız ile karıştırırsanız zamanla saç renginizin açıldığını göreceksiniz. Ayrıca uyumadan önce bir miktar saç kreminize bal veya tarçın ekleyip saçınıza uygulayın. Saçınızı hem yumuşattığını hem de zamanla rengini açtığına şahit olacaksınız.

5- Maske

Yine evde bulabileceğiniz bal, tarçın, zeytinyağı, sirke karışımı ile yapacağınız maskenin düzenli kullanım sonucu saç renginizi açacağını göreceksiniz.

6- Kimyasal Kullanımı

Kesin ve hızlı çözüm istiyorsanız saç açmak için kullanılan oryal tam size göre. Çok güçlü bir kimyasal olduğundan saçınızın sağlıklı olduğundan ve iyi bir kuaförde olduğunuzdan emin olmalısınız. Aksi takdirde saçınızda kopma, yanma, dökülme, yıpranma gibi sonuçlar ile karşılaşırsınız. Eğer siz kendi saçınıza uygulayacaksanız mutlaka eldiven takmalısınız. Saçınıza uyguladıktan sonra maksimum 40 dk bekletin. Fakat her saç tipi farklı olduğundan bazen çok daha erken sonuç verebiliyor. Bu yüzden saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı düzenli olarak kontrol edin ve açıldığını fark ettiğinize iyice saçınızı durulayın.

Bu yazımız da 6 yöntem ile kolay bir şekilde saç rengi nasıl açılır bundan bahsettik. Aklınıza takılan bir soru varsa bize yorumlardan ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla Kalın!

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir