Rar Dosyası Nasıl Açılır?

Rar dosyası nasıl açılır? internet üzerinden indirdiğimiz bir çok dosya rar dosyası halindedir. Bunun sebebi dosyaları sıkıştırarak daha küçük bir alan kaplamasını amaçlamaktır.Eğer rar dosyasını açamadıysanız sinirlenmeyin bir kaç adımda sorununuzu çözeceğiz.

Rar dosyasını birden fazla program ile açabilirsiniz fakat Windows 10,Linux, MacOS gibi işletim sistemleri direk olarak bu dosyaları açabilmektedir. Ama Windows 7 gibi eskide kalmış, artık güncelleme bile almayan işletim sistemleri kullanıyorsanız bu dosyayı ben nasıl açacağım sorusunu aklınıza getirmeye devam edebilirsiniz.Sadece rar dosyasından dolayı tabii ki bilgisayarınızın işletim sistemini yükseltmenize gerek yoktur. Sadece 3 adımda WinRAR nasıl indirilir? ve rar dosyası nasıl açılır? sorularını cevaplayarak sorununuzu çözmüş olacağız.Eğer indirmekte problem yaşarsanız veya başka işletim sistemleri için yardım almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

1.Adım
Aşağıda vereceğim linkten programı indirmeniz gerekmektedir.
Program – > WinRAR
Eğer aşağıdaki ekranı gördüyseniz bir sonraki adıma geçebiliriz.

rar dosyası nasıl açılır?

2. Adım
WinRAR indir yazılı mavi butona tıklayınız. Size yeni bir sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfada da en alt kısımdan aynı butonu tıklayınız.

rar dosyası nasıl açılır?

3.Adım 
Kafanız karışmaması adına tek adımda kurulumu anlatacağım.İndirdiğiniz dosyayı açın ve kurulumu başlatın. Daha sonra tek yapmanız gereken aşağıdaki üç butona tıklamak ve artık rar dosyalarını açabileceksiniz.
Yükle -> Tamam -> Bitti

rar dosyası nasıl açılır?

Takıldığınız bir yer varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

Instagram nasıl açılır? yazımızı okudunuz mu?

Yazılarımızı iyileştirmemiz için oy vermeniz bizim için çok önemli.Teşekkürler.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir