Lavabo Nasıl Açılır? – 2020 – Yüzde 100 Çözüm 3 Basit Yöntem

Tıkanan lavaboyu açmak, herkesin karşılaştığı ama hiç denk gelmek istemediği bir durumdur. Aslında tıkanmış lavaboyu açmanın çok basit yolları da var. Hem de herhangi bir kimyasal kullanmadan!

Lavabo nasıl açılır?, tıkanmış lavaboyu açarken kullandığınız kimyasallar tepkimeye girerek ortaya zararlı maddeler çıkarabilir. Bu zararlı maddeler size fiziksel olarak veya solunum sistemine tehlikelidir.Tıkanmış bir lavaboya karşı en doğal ve ilk akla çözüm ise karbonat ve sirke karışımıdır.

1 – Karbonat & Sirke ile lavabo nasıl açılır?

Sirke ve karbonat ile lavabo nasıl açılır?
Sirke ve karbonat

Peki nasıl uygulayacağız bu karbonat ve sirke karışımını?. Çoğu insan marketlerden lavabo açıcı almanın çözüm olacağını düşünür ancak tıkalı olan gidere, yarım bardak karbonat ve yarım bardak sirke döküp 15 dakika bekleyin hepsi bu. Daha sonra yapmanız gereken şey sıcak su dolu bir çaydanlığı veya ağzına kadar dolu su ısıtıcısını gidere boşaltmak. Gözle görülür bir farka şahit olacaksınız.

2 – Lavabo Pompası ile lavabo nasıl açılır?

Lavabo pompası ile tıkanmış lavabo nasıl açılır?
Lavabo pompası

Lavabo tıkanıklığını açmak için ilk akıla gelen yol olan lavabo pompası kullanabilirsiniz. Pompalar, tuvaletlerin ve lavaboların tıkanıklığını açmak için mükemmeldir, ancak tıkanmış lavabo ve küvetlerde de iyi iş görecektir.Burada dikkat etmeniz gereken nokta pompayı ne kadar vakumlu şekilde yukarı çeke bildiğinizdir.Anlık olarak uygulayacağınız vakumla gideri açma da başarı elde edebilirsiniz.

3 – Lavabo açıcı tel ile lavabo nasıl açılır?

Tıkanmış lavabo tel ile nasıl açılır?
Tıkanmış lavabo tel ile nasıl açılır?

Geldik en etkili yönteme.Bu arada dikkat ederseniz hiç bir ücret veya malzeme satın almadan bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.Bu yöntemde evden bulduğunuz çok yumuşak ve çok sert olmayacak tel kullanacağız.Telin ucunu çengel şekline getiriniz fakat lavabo deliğinden geçecek şekilde ayarlamayı unutmayın.Teli delikten gittiği yere kadar uzatın ve tıkanıklığa denk geldiğiniz de pompa yönteminde ki gibi teli tıkanıklığa geçirir gibi yukarı çekiniz.Eğer yukarıya çekilmiyorsa aşağıya doğru sert darbeler ile lavabonuzdaki tıkanıklığı açabilirsiniz.

NOT:Eğer lavabo gideriniz ciddi derecede tıkanmış ve açamıyorsanız. Uzman kişilerden yardım almalısınız. Sizin için aşağıya nerede olursanız olun yardımcı olacak bir hizmetin adresini bırakıyorum.

Armut.com

Takıldığınız bir yer varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!

İnstagram nasıl açılır? yazımızı okudunuz mu?

Yazılarımızı iyileştirmemiz için oy vermeniz bizim için çok önemli.Teşekkürler.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir