Karışan Saç Nasıl Açılır? (6 Etkili Yöntem)

Karışan Saç Nasıl Açılır? 6 Etkili Yöntem

Bazı günlerde saçlarımız anlam veremediğimiz şekilde karışmış olabiliyor. Özellikle kıvırcık ve uzun saçlıysanız gerekli bakımları yapmadığınız takdirde bu hep yaşadığınız bir durum haline gelebilir.  Bazen de bu durum saçlarına özene bezene baktığınız, kestirmeye kıyamadığınız küçük çocuğumuzun saçını taratmama konusunda direttiğinde çok can sıkıcı sonuçlar doğurabiliyor. Bugün size karışan saç nasıl açılır ve  en az can acısı ile nasıl açabileceğinizden bahsedeceğiz. 

karisan-sac-nasil-acilir-kuru-sac-tarama
1. Kuru Saçı Kesinlikle Taramaya Çalışmayın!

Saçınıza hiçbir şey sürmeden, doğrudan tarak ile kesinlikle taramayın. Bu durum hem saçınızın daha çok dökülüp saçınızda saç topağı yapmaya neden olur hem de canınızın daha çok yanmasını sağlar.  Bu neden ile saçlarınızı nemlendirmeniz bu konuda çok önemlidir.

 

2. Doğru Tarağı Kullandığınızdan Emin Olun!
karisan-sac-nasil-acilir-dogru-tarak

Saçlarınız ince telli, kıvırcık veya yıpranmış ise, saçlarınız kırılmaya yatkın olduğundan doğru fırçayı kullanmak çok önemli. Saçlarınızı taramak için geniş dişli saç fırçaları, karışan saçlar için üretilmiş özel taraklar ile tarayarak saç kopmalarını önleyebilirsiniz.

 

 

karisan-sac-nasil-acilir-sprey-kullanın

3. Durulama Gerektirmeyen Saç Yumuşatıcı Sprey Kullanın!

Böyle durumlarda ilk akla gelen yöntemlerden birisi kuru saça uygulanabilen saç yumuşatıcı spreylerdir. Saçın karışmış bölgesine spreyi sıkıp bir süre bekletin ve kalın uçlu fırça ile yavaş yavaş düğümü açmaya çalışın.

 

 

4. Zeytinyağı veya Saç Bakım Yağı Kullanın!

karisan-sac-nasil-acilir-zeytinyagi-kullanınSaçınıza zeytinyağı veya saç bakım yağı sürün ve streç veya başka bir şey ile saçınızı kapatın. Saçınız bu şekilde 2-3 saat kalabilir hatta bir gece böyle kalırsa etkisini daha iyi görürsünüz. Bu şekilde hem saçınızı besleyebilirsiniz hem de karışmış bölgeyi yumuşatarak açılmasını kolaylaştırabilirsiniz. Duşa girmeden önce kalın uçlu tarak ile yavaş yavaş tarayarak karışmış bölgeyi açabilirsiniz.

 

 


5. Saç Kremi Kullanın!

Saçınızı nemlendirdikten sonra bolca kremi saçınıza uygulayın. Karışmış olan saçı, krem ile yavaşça ovalayarak kremi o bölgeye iyice nüfus ettirin. Bir süre bekledikten sonra yavaş ve sabırlı bir şekilde ara ara su ile nemlendirerek saçınızı tarayın. 

 

6. Saçınızı Doğru Şekilde Tarayın!

karisan-sac-nasil-acilir-dogru-sekilde-tarayın

Genel olarak saçlar dipten uca doğru taranır fakat bu doğru bir yöntem değildir. Saç dibinden taramaya başladığınızda hem saçınızı zorlayacaksınız hem de yeni kopan saç tellerinin karışmış bölgeye dolanmasına ve daha fazla karışmasına neden olacaksınız. Bu nedenle saçlarınızı taramaya uçlardan başlamayıp saç diplerine doğru yapmalısınız. 

 

 

 

Bir yazımızın daha sonuna geldik, bir başka rehberimiz de görüşmek üzere! Sağlıcakla Kalın!
Karışan Saç Nasıl Açılır Rehberi 2021

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

3 thoughts on “Karışan Saç Nasıl Açılır? (6 Etkili Yöntem)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir