Karantina da cilt bakımı nasıl yapılır?

Karantina da cilt bakımı nasıl yapılır? Karantina da cilt bakımı hem cildin dengesini korumak hem de cildin daha yumuşak olması için gereklidir. Cilt bakımı evde kalınan sürelerde oldukça kolay metodlarla yapılabilir. Cildin peeling, maske ve buhar yoluyla kendine gelerek canlanması gerekir. Cildin daha taze ve canlı görünmesi amacıyla evde peeling yapmak ve cildi aydınlatmak gerekmektedir. Peeling maskeleri, peeling masajları ve düzenli nemlendirme özellikleri ile cilt yüzeyinin yenilenmesi sağlanmaktadır.

Cilt yenilenmesi ve bakım

Evde cildi yenilemek için peeling yapılabildiği gibi buhar yapmak da cildin yumuşaması ve temizlenmesini sağlar. Sıcak su buharı kullanmak bu konuda en basit adımlar arasında yer almaktadır. Buhar masajı ile cildin daha canlı ve daha aydınlık görünmesini sağlanabilir. Sıcak su buharı aynı zamanda dinlendirici ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Canlı ve taze bir görünüm için bu işlemler yapılırken; ciltte oluşmuş pürüzler için de çeşitli maskeler kullanarak evde bakım yapılabilir. Evde bakım ve güzellik tüyoları ile derinlemesine bir bakım konsatiresi sağlayabilirsiniz. Bakım aşamasının en başında beyaz sabun tedavisi ile evde cilt yıkama ve durulaması yapılmalıdır. Bu aşamadan sonra cildin yumuşaklığını artırmak için hindistan cevizi yağı ideal bir kalkan olmaktadır. Küçük bir miktar sürüldükten sonra yarım saat cildin emmesi beklenirken; yarım saat sonunda cilt durulanmalıdır.

Evde bakım konusunda kullanılacak diğer bir seçenek ise süttür. Doğal tonik olan süt yağlı ciltler için daha yatıştırıcı bir özellik içermektedir. Evde bulunan sürede hem doğal hem de kil özelliği bulunan ürünler sayesinde sizler de evde kalan süreyi fırsata çevirebilir; taze bir görünüme merhaba diyebilirsiniz.Karantina döneminde cilt bakımı yaparak sizde cildinizi koruyun.
Karantina da cilt bakımı nasıl yapılır? 2020

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir